Far Matuit / Murdar

Probleme tehnice intalnite la masina ta
ORICE NU SE INCADREAZA LA CATEGORIA "Probleme specifice"
Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar utilizator
Masculu
Membru cu statut special
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 08, 2018 3:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mar Feb 13, 2018 12:58 pm

Salut !

Revin si eu cu o mica problema la al meu CC. De o perioada buna de timp farurile au inceput sa se matuiasca/murdareasca pe interior. Aveti idee care ar fi cauza si cum as putea remedia aceasta problema? Imi puteti recomanda un service / garaj / om priceput care ma poate rezolva in acest caz?

Atasat aveti si foto !

Merci


Imagine

Imagine

Avatar utilizator
VWCC
Guru
Mesaje: 75
Membru din: Mar Oct 03, 2017 4:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mar Feb 13, 2018 1:09 pm

Salutare,

Matuirea pe interior se face cel mai probabil de la caldura degajata de xenon prin lupa.

Teoretic nu ai ce sa le faci.. practic, se pot duce la un service specializat pentru a fi desfacute la cald, polishate, curatate lupele, inchise la loc, insa este destul de costisitor si daca nu e facut corect risti sa mergi cu ele aburite la fiecare ploaie.

La exterior se polisheaza usor, important este apoi sa se aplice o folie transparenta pentru a proteja lentila farului (la polish se ia stratul protector si daca nu se aplica o folie de protectie, ele se vor matui si zgaria mult mai usor) .

Scrie răspuns
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
  • Informaţie
  • Cine este conectat

    Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori