Vibrații in scaune

Probleme tehnice intalnite la masina ta
ORICE NU SE INCADREAZA LA CATEGORIA "Probleme specifice"
Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Marius88
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 01, 2019 7:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Lun Apr 01, 2019 7:53 am

Salut colegi,

Mașina e un Passat CC 2010 CBAB dsg, problema e ca se simte o Vibrație puternica in scaune in P in D si in N, uneori chiar si in R, odată cu asta am mai remarcat ca îmi creste apa la 90 grade foarte repede, ceea ce pana acum nu se intampla.
Vreau si părerile voastre pentru ca la mine in oraș avem putini mecanici, nimeni nu știe ce sa-i facă, am pus o pe tester si valorile la injectoare sunt bune, nu am erori in VCDS.
Schimbul de ulei e făcut la cutie.
Orice părere îmi va fi de real folos.

Avatar utilizator
VWCC
Guru
Mesaje: 75
Membru din: Mar Oct 03, 2017 4:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mie Apr 03, 2019 11:31 am

Salutare,

Apa posibil sa creasca repede si fiindca s-a incalzit afara..
Vibratia e si in mers sau pe loc cu frana apasata? E posibil sa fie volanta de vina.

Cutia schimba ok sau da socuri ?
Verifica si suportul dintre cutie si punte (anti balans), se duce repede ala.

Marius88
Mesaje: 2
Membru din: Lun Apr 01, 2019 7:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mie Apr 03, 2019 12:51 pm

Salut,

In legătura cu apa, sa stii ca se intampla dimineața când afara e un grad sau maxim 2, iar mașina niciodată nu urca apa in drumul de acasa la munca, aproximativ 4km.
Vibratiile se simt si cu frâna apăsată si fără, si sunt foarte puternice, te scot din mașina, e îngrozitor.
Se aude si un sunet straniu când schimb din p in d mai ales, iar in D are si un sunet ca si cum bate ceva. (Nu am luat in calcul pana acum volanta pentru ca fostul proprietar a zis ca a schimbat-o la 150000 de km iar acum are 200000 si știam ca nu se duce așa repede, însă mai exista posibilitatea sa nu fi fost schimbată si atunci... atunci e ea de vina.
O sa iau in calcul volanta si suportul respectiv.

Avatar utilizator
VWCC
Guru
Mesaje: 75
Membru din: Mar Oct 03, 2017 4:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Dum Apr 07, 2019 1:05 pm

E ciudat ce zici cu apa sa se ridice asa rapid, vezi sa nu ai pompa de apa dusa (ceva spart / rupt etc) si aia sa bata asa rau.
Mergi urgent la un service sa o verifice.

Scrie răspuns
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
  • Informaţie
  • Cine este conectat

    Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori