Limp mode la accelerare brusca.

Probleme tehnice intalnite la masina ta
ORICE NU SE INCADREAZA LA CATEGORIA "Probleme specifice"
Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
laur.enache
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 08, 2019 4:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Joi Aug 08, 2019 4:54 pm

Salut! Am si eu o problema la un passat cc 2.0 170cp 2009 . La o accelerare brusca.. schimba primele 2 trepte bine dupa care imi taie pedala nu se mai accelereaza, turometrul ramane in 3000 de ture si dupa cateva secunde isi revine la normal. Nu scoate fum deloc si nici vreun suierat tipic turbinei "pe duca" .Se aprinde "sarma" de la bujii si apare mesajul " check engine service now". E din turbina? Din actuator? Va multumesc!

Avatar utilizator
VWCC
Guru
Mesaje: 75
Membru din: Mar Oct 03, 2017 4:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Vin Aug 09, 2019 10:13 am

Salutare, fara o diagnoza cu VCDS nu poti sti ... pot fi multe:
Actuator turbo, clapeta EGR, scapare de presiune pe undeva (furtun intercooler etc), vreun senzor de presiune sau MAF (debitmetru aer), sonda lambda.. etc
Revino cu un scan VCDS complet al erorilor.

Scrie răspuns
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
  • Informaţie
  • Cine este conectat

    Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator