Revizie

Discutii diverse ce nu se incadreaza in celelalte categorii
Scrie răspuns [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
GL99PAU
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 09, 2018 10:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mie Mai 09, 2018 10:25 am

Salut! Am un Passat CC 2009 2.0 TDi CBBB DSG.
Urmeaza sa fac revizia la motor si sa schimb uleiul la cutia de viteze DSG. As avea nevoie de o recomandare unde sa fac schimbul de ulei la cutie in Bucuresti
si niste sfaturi cu ce ar trebuie sa fac dupa acest schimb.
Iar pentru revizie, o sa merg pe uleiul Polytron ( am DPF off, sa merg pe 5w40?), dar nu stiu ce marca de filtre sunt cele mai bune, daca puteti sa ma ajutati as fi recunoscator.
Multumesc

Avatar utilizator
VWCC
Guru
Mesaje: 75
Membru din: Mar Oct 03, 2017 4:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mie Mai 09, 2018 10:57 am

Salutare,

Eu iti recomand Ad Garage Bragadiru, mai exact Dl. Alexandru Motea (APR Romania), este "doctor" pe orice tine de masini VAG, mai ales revizii DSG etc.
Daca nu ai km multi poti ramane la 5W30.
Filtre recomand fie OE VW fie :
Diesel : UFI
Ulei : Purflux / UFI
Aer : UFI / MANN
Habitaclu : MANN anti fungic + bacterian + carbune activ.. etc

Daca doresti am eu 5L de Polytron 5w30 sigilat + Filtru ulei Purflux pentru 2.0 TDI la 230 lei, cauta-ma pe facebook Bubu Bogdan.

Merci.

GL99PAU
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mai 09, 2018 10:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Mie Mai 09, 2018 11:04 am

Multumesc! O sa ti scriu pe facebook

Scrie răspuns
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
  • Informaţie
  • Cine este conectat

    Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori